fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
865 views

Як використовувати соціальні мережі для пошуку клієнтів і продажу послуг?

Соціальні мережі — одні з найпопулярніших сайтів в Інтернеті. Серед їх величезної аудиторії, звичайно, є і потенційні клієнти фрілансерів. Інше питання — як їх знайти і «зачепити»? Про це ми і поговоримо в нашій статті.

Про що потрібно пам’ятати при роботі з соцмережами

Соціальні мережі — насамперед місце спілкування та розваги. Відповідно до цього треба вибудовувати свою поведінку. Ви ж не будете на вулиці роздавати всім підряд візитки? Так можна отримати ярлик «спамера» і не знайти жодного замовника.

Отримувати клієнтів потрібно через акуратне налагодження корисних зв’язків, які в майбутньому конвертуються в замовлення. Тому, якщо замовлення потрібні терміново, правильніше буде використовувати інші інструменти, наприклад, біржі для фрілансерів і сайти вакансій. Соціальні мережі — це робота на перспективу.

Чим більше контактів з колегами, фахівцями-суміжниками ви отримаєте — тим вищі шанси взяти замовлення. Це працює дуже просто: якщо комусь потрібен хороший виконавець на серйозний проект, він першим ділом шукає такого фахівця серед друзів і знайомих — а значить, йде в соціальні мережі, де у більшості «знаходяться» контакти друзів.

Наприклад, фахівцеві з реклами корисно налагодити зв’язки з маркетологами і фахівцями відділів реклами, які час від часу вибирають підрядника для замовлення реклами своєї компанії. Перекладачеві добре знайти колег з бюро перекладів.

Таким чином, основні завдання просування в соціальних мережах:

Налагодити максимальне число корисних контактів (НЕ будь-яких, а саме корисних);

Привернути до себе увагу;

Заробити репутацію досвідченого фахівця і надійного фрілансера.

Розглянемо специфіку роботи в різних соціальних мережах.

Facebook і Вконтакте

Так як у них багато спільного, поговоримо про ці мережах спільно. Що тут можна зробити?

Перше і найпростіше — розмістити інформацію про свою діяльність. Тоді потенційні замовники зможуть знайти Вас через пошук.

Наступний крок — «холодні» контакти. Особливо добре можуть спрацювати, якщо ви займаєтеся SMM, наповненням або дизайном груп. Ви можете писати корисні пости в популярні групи, залучаючи до себе увагу, або створити власну групу на тему роботи — і через неї обзаводитися корисними контактами (потенційні клієнти самі будуть виходити на Вас і додавати в друзі).

Не обмежуйтеся публікацією інформації тільки по темі роботи. Пишіть іноді про відпочинок, хобі, розмістіть фотографії. Часто каменем спотикання в віддалену роботу стає відсутність довіри. Багатьом замовникам потрібно більше дізнатися виконавця особисто. Розповідаючи про себе на сторінці в соціальній мережі, ви показуєте, що відкриті і товариські — а це плюс.

Моє коло (соц. Мережу Яндекса) і Google +

У цих мереж загальний принцип організації — «принцип кіл», тому ми об’єднали їх. Ці соцмережі не так популярні, як Фейбук і Вконтакте, проте у них є своя перевага. Вони позиціонуються як професійні. Як правило, в них люди додають в друзі ділових партнерів, колег або фахівців у своїй галузі. Присутність в даних мережах допоможе «обрости» зв’язками в професійній сфері, знайти партнерів і помічників.

YouTube

Це один з найпопулярніших сайтів у світі. Крім цікавих відео, багато хто шукає тут корисну інформацію і відеоуроки. Ви можете зняти і викласти на YouTube корисний ролик на тему, інформацію по якій можуть шукати клієнти. Наприклад, як створити логотип. В кінці відео виведіть на екран і продублюйте в коментарях пропозицію підписатися на розсилку по темі, обов’язково написавши адреса сайту, де це можна зробити. Якщо розсилки немає, запропонуйте відвідати Ваш сайт, де багато інших майстер-класів. Також Ви можете запропонувати свої консультації.

Посилання на своє відео можна викласти у всіх своїх акаунтах, щоб більше людей його переглянули. YouTube дозволяє оцінювати результати, надаючи інформацію по демографії та місцезнаходження людей, які подивилися відео.

Твіттер?

На наш погляд, ефективність Твіттера для налагодження корисних контактів мала і спеціально розкручувати аккаунт в даній мережі не варто.

Головне при роботі з соцмережами — чітко ставити перед собою завдання і не відволікатися на новини друзів і поновлення груп. Бажаємо успіху!

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
865

Добавить комментарий