fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
1 109 views

Як стати визнаним експертом у своїй галузі?

Експерт — це фахівець, який має репутацію профі в певній галузі. Бути експертом добре. Клієнти самі шикуються в чергу до Вас і готові заплатити практично будь-які гроші. Як стати експертом? Дотримуйтесь зазначених нижче порад, і у Вас все вийде!

Заявіть про себе

Щоб отримати авторитет, Ви повинні стати частиною професійної спільноти. У будь-якій області є свої ключові фігури і основні майданчики (сайти, форуми), де представники спільноти діляться думками. Щоб заявити про себе, Ви теж повинні активно спілкуватися на таких сайтах. Висловлюйте і аргументуйте свою думку, самі створюйте теми і ведіть дискусію.

Регулярно пишіть і публікуйте на своєму сайті або блозі статті. Стимулюйте читачів залишати коментарі, розвивайте дискусії — так Ви зосередите до себе увагу. Можете зробити підкаст або вести канал на Youtube.

Запропонуйте людям що-небудь корисне і безкоштовне. Створіть і викладіть у вільному доступі свою електронну книгу, ведіть розсилку. Нехай люди скачують, підписуються і діляться з друзями — тим самим рекламуючи Вас.

Відвідуйте конференції, семінари, виставки, навіть якщо потрібно їхати в інше місто, і обов’язково залишайтеся на неформальну частину заходу. Це прекрасна можливість поспілкуватися з колегами і знайти клієнтів або підрядників.

Спілкуйтеся з представниками вашої області не тільки через Інтернет, але і в офлайні. Таке спілкування дозволить Вам зав’язати партнерство і отримати нові можливості для розвитку.

Шліфуйте майстерність — нехай про Вас ходять легенди!

Будьте в курсі всіх нововведень у своїй області, причому не тільки в Україні, але і в світі. Так Ви випередите конкурентів.

Покращуйте сервіс. Робіть все вчасно — це вже буде великим плюсом. Для цього ставте реалістичні терміни і дотримуйтесь їх. Краще здати роботу раніше і приємно здивувати клієнта, ніж прострочити завдання. Відповідайте клієнтам оперативно. Будьте ввічливі, поважайте своїх клієнтів. Якщо замовник пропонує щось неправильне на Ваш погляд — не вказуйте йому на помилку, а запропонуйте більш вдале альтернативне рішення.

Щоб стати експертом, створюйте свої ноу-хау — тоді Вас буде складно випередити в конкурентній боротьбі і Ви отримаєте шанс задавати тенденції на ринку.

Попрацюйте над своїм сайтом

Попросіть поточних клієнтів надіслати відгуки про Вашу роботу. Ідеально, якщо у відгуках буде телефон або e-mail клієнта, за якими з ним можна зв’язатися і задати питання про Вашу роботу. Якщо такої можливості немає — додайте хоча б посилання на сайт клієнта.

Зробіть інформативне портфоліо. Не обмежуйтеся скріншотами сайтів клієнтів. Додайте короткий опис до кожного проекту: що Ви робили, які були досягнуті результати і за який термін.

Оформіть все в єдиному стилі — сайт, електронні листи, документи, візитки. Це інструменти продажу Ваших послуг. Якщо Ви не веб-дизайнер — замовте цю послугу у фахівця. Можна по бартеру?

Пройдіть сертифікацію по своїй області і опублікуйте всі профільні дипломи на сайті — вони будуть додатковим підтвердженням Вашого професіоналізму.

Створюючи тексти для сайту, уникайте прямої згадки про те, що Ви є експертом, професіоналом у своїй галузі. Читачі можуть негативно сприйняти це. Образ експерта повинен створюватися в свідомості читачів сам, в процесі перегляду Вашого портфоліо, відгуків клієнтів, авторських статей. Якщо не виходить написати хороший текст для сайту — зверніться до професійного копірайтер.

Налаштуйтеся психологічно

Щоб стати експертом, Ви повинні перш за все самі вважати себе таким. Це непросто, тому що в кожній сфері безліч нюансів, і все вивчити неможливо. Але Ви повинні розуміти, що навіть якщо Ви чогось не знаєте, все одно Ваш обсяг знань і умінь в цій галузі є більшим, ніж у клієнта. Інакше він зробив би все сам, а не шукав виконавця.

Будьте готові до критики. Як тільки Ви якимось чином проявите себе, з’явиться чимало людей, охочих покритикувати Вас. Ставтеся до цього спокійно і вмійте відокремлювати конструктивну критику від безпідставної (такої буде набагато більше). Це нормально — чим більш видатна робота, тим сильнішу реакцію вона викликає.

Наберіться терпіння. Розкрутити себе і стати експертом неможливо за один день. Але мета — стабільний потік клієнтів, можливість працювати на своїх умовах, статус і повагу — варто витрачених зусиль.

Тримайте марку. Заслуживши статус експерта, постійно нагадуйте про себе — пишіть статті для професійних сайтів, оновлюйте свій сайт або блог. Ведіть курси, вебінари. Тоді Ваш потік клієнтів не вичерпається.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
2
ratings_score:
10
ratings_average:
5
views:
1109

Добавить комментарий