fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
1 001 views

Як працює ринок фрілансу? Основи ринкової економіки

Роботодавці не цінують працю працівників! Фрілансерів вважають рабами! Такі фрази доводиться бачити в Інтернеті. Давайте розберемося, а чи дійсно не цінують? І як насправді працює ринкова економіка і відбувається розподіл благ в ній?

Основи ринкової економіки коротко

Ринок — це місце, де попит зустрічається з пропозицією. Якщо на якійсь товар попит вищий, ніж пропозиція, його стає складно купити і ціни на товар зростають. Якщо попит виявляється нижче, ніж пропозиція, то виробникам доводиться знижувати ціни. Інакше вони не зможуть реалізувати товар.

Вартість товару фіксується на позначці, яка балансує поточний попит і пропозицію.

Чи поважає покупець — продавця?

В економіці немає такого терміна. Покупець шукає способи задовольнити свої потреби з мінімальними витратами. Виробник, навпаки, хоче отримати максимальний прибуток від реалізації товару.

Якщо Ви можете купити хліб за 8 гривень , то навряд чи будете купувати такий же хліб за 20 гривень. І справа тут не в пошані, а в тому, що Вам вигідно заощадити кошти. Купуючи шампунь, Ви не думаєте, наскільки складно його виробництво. Ви диветеся на якості шампуню і ціну, і робите вибір — на користь однієї марки або іншої.

З цієї точки зору ринок праці — це такий же ринок, де товаром виступає час фахівців з певним рівнем кваліфікації та досвіду. Якщо фахівців на ринку стає багато, а попит на них знижується — падають зарплати. Якщо фахівців мало, а попит на них високий — зарплати ростуть.

Як заробляти більше в ринковій економіці?

Необхідно виробляти товари і послуги, попит на які вище, ніж пропозиція. У цьому випадку покупець буде конкурувати за право придбати Ваш продукт і буде змушений платити більше.

Наприклад, Ви займаєтеся написанням рекламних текстів. У цій сфері велика конкуренція і вартість роботи копірайтера невисока. З іншого боку, є попит на діректологів, які налаштовують контекстну рекламу. Це близька до копірайтингу сфера, і якщо її освоїти — Ви зможете заробляти більше. Також Ви зможете запропонувати комплексний продукт з наповнення сайту рекламними текстами і налаштування реклами. Ваша цінність як фахівця зросте, і Ви зможете заробляти більше.

Ринкова економіка — це середовище, яке швидко змінюється. Затребувані сьогодні професії застарівають, зате з’являються нові напрямки. Це пов’язано з тим, що ринкова економіка повинна постійно зростати, щоб бути стійкою. Для цього потрібний постійний розвиток.

Що нам дає ринкова економіка?

Подивіться, як швидко змінюється світ навколо. Зовсім недавно мобільний телефон був розкішшю, а сьогодні він є в кишені кожного. Ви можете подивитися цікавий фільм в будь-який момент, придбавши його в онлайн-кінотеатрі. Забронювавши готель і квитки через Інтернет, можна неабияк заощадити на відпустці.

Все це — результат наполегливої праці мільйонів людей, постійної конкуренції і в тому числі підвищення ефективності виробництва і зниження витрат.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
1001

Добавить комментарий