fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
1 876 views

Як підняти ціни на послуги фрілансеру?

Кожен з нас на певному етапі стикається з цією проблемою: хочеться брати за свою роботу більше грошей. Але якось незручно, та й страшнувато — раптом замовники розбіжаться. У цій статті я розкажу, як можна підняти ціни на свої послуги і отримати нових клієнтів.

  1. «Прокачувати» професійні вміння

Коли ви робите хороший продукт, то отримуєте можливість продавати його за вищою ціною. На будь-якому ринку завжди є люди, готові платити за якість. А професійних виконавців — не так багато. Крім того, якщо ви добре знаєте свою справу, вас будуть рекомендувати, а «сарафанне радіо» — найкраще джерело лояльних клієнтів.

Будьте готові до того, що частина клієнтів, які звикли працювати з вами за демпінговими цінами, можуть припинити співпрацю. Але натомість з’являться нові, які цінують якість і знають, що хороша робота коштує грошей. Один такий клієнт може принести Вам більше доходу, ніж десять колишніх.

  1. Пропонуємо унікальні послуги

Якщо ви — єдиний (або один з небагатьох) фахівців в певній галузі, ви можете самі визначати ціни на свої послуги. Головне — в пошуках унікальної послуги спиратися на потреби клієнтів. Якщо послуга буде новою, цікавою, але незатребуваною, прибутку вона не принесе. Як знайти щось нове? Шукати варто в активно розвиваючихся областях. Наприклад, в копірайтеру це можуть бути тексти для sms-розсилок, в створенні сайтів — розробка сайтів під планшети, і т.д.

  1. Робимо систему тарифів

Запропонуйте клієнтам на вибір три тарифи — один з дуже низькими цінами, але мінімальний за змістом, ще один — з безліччю опцій, з високими цінами, і ще один — середній між ними, оптимальний за змістом. Можна прогнозувати з високою часткою ймовірності, що клієнти виберуть саме тариф «золота середина» — хоча він і буде вище, ніж ваші поточні розцінки. Як це реалізувати? Наприклад, якщо ви перекладач, то можете запропонувати 3 варіанти послуг: тільки переклад, переклад плюс вичитування, переклад плюс вичитування носієм мови.

  1. Збільшуємо додану вартість, або цінність послуги

Найчастіше клієнти готові заплатити за послугу більше, якщо вона зручніша — навіть при аналогічній якості. Проаналізуйте, що потрібно клієнтам, і запропонуйте їм це. Наприклад, якщо Ви копірайтер і знаєте основи html-верстки, Ви можете надсилати клієнтам тексти в уже зверстаному вигляді. Можна поліпшити якість сервісу — наприклад, включити в тариф до 30 хвилин консультації по Скайп в тиждень.

  1. Робимо красиву упаковку

Виробники товарів відмінно знають, що можна підняти ціни, просто змінивши упаковку продукту. У нашому випадку упаковка — це сайт або блог, красиво оформлене портфоліо. Професійне, «дороге» оформлення сайту допоможе Вам продавати свої послуги по більш високій ціні.

Але і якість роботи при цьому має відповідати. Виявивши в красивій дорогій упаковці вельми середній продукт, люди будуть розчаровані і вдруге його вже не куплять, а адже наша мета — постійні клієнти. Подбайте про те, щоб не зривати терміни, використовуйте CRM-системи, прагнете до стабільного якості.

  1. Підвищуємо свій авторитет як експерта

Найвигідніший варіант — це коли не Ви пропонуєте клієнтові свої послуги, а він сам приходить до Вас. Як цього добитися? Розкрутити себе і стати затребуваним фахівцем. Процес це нешвидкий, зате приносить відмінні плоди. Отримання експертного статусу — це окрема велика тема, яку я розгляну в наступній статті про те, як стати визнаним експертом.

    Як зберегти старих замовників?

Гарантований спосіб — нових клієнтів набирати вже на підвищену ціну, а з давніми замовниками зберігати початкові домовленості. Наприклад, в своєму профілі або на сайті ви можете вказати нові ціни, а старим клієнтам розіслати листи з повідомленням, що для них тарифи не змінюються. Так ви точно не залишитеся без замовлень.

Згодом, отримавши нових клієнтів, ви можете запропонувати старим клієнтам два варіанти на вибір. Або ви працюєте з ними за старою ціною, але виконуєте за ті ж гроші менший обсяг, або клієнт переходить на новий тариф.

       Як повідомити замовникам про підвищення цін?

Напишіть, які переваги підвищення цін принесе вашому клієнту. Наприклад, що тепер ви розробили спеціальну схему створення текстів, яка вимагає більше часу, але зате дозволяє отримувати більш ефективні тексти. І обов’язково опишіть, що це за схема і як вона працює.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
1876

Добавить комментарий