fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
603 views

Як перестати продавати свої послуги за копійки?

Ціна — часто суб’єктивний, а зовсім не об’єктивний показник. Вартість продуктів або послуг не завжди відображає їхню справжню цінність. Якби було інакше, найдорожчими товарами на Землі були б вода і продукти харчування. Але, наприклад, мобільний телефон, без якого людина може вижити, вартує сьогодні в рази дорожче кілограма яблук, а яблука, в свою чергу, сильно дорожчі води. Модна зачіска може обійтися дорожче прийому у лікаря, хоча складно уявити, що може бути цінніше власного здоров’я.

З фрілансерами відбуваються подібні ситуації. Порівнянна з ефективністю та якістю робота Може обійтися клієнту і в 5000 гривень, і в 10000 гривень, і в 15000 гривень.

Тому перший висновок: ціна і об’єктивна цінність часто ніяк не пов’язані між собою. Ціна визначається суб’єктивною цінністю, яку відчуває клієнт від одержуваної послуги. І ця цінність може залежати як від якості послуги, так і від її необхідності клієнту, і вміння фрілансера продавати свої знання і навички.

Чому ж клієнти переплачують одним фрілансерам, а іншим платять копійки за хорошу роботу? Причин кілька:

Фрілансер недооцінює себе. Це часта проблема людей з низькою самооцінкою. Навіть ставши професіоналом, така людина бере за оплату гонорар студента без досвіду роботи. Боротися з таким явищем можна декількома способами:

Спробуйте називати новим клієнтам не стандартну ставку за роботу, а в 2 рази більше. Спочатку Вам буде некомфортно просити «так багато», але коли Ви зрозумієте, що клієнти можуть купувати Ваші послуги в 2 рази дорожче — дуже здивуєтеся і переглянете цінову політику в цілому.

Порівнюйте свої роботи з фрілансерами, які заявляють вищі гонорари. Якщо Ваша якість не гірша, підвищуйте ціни і пробуйте продати себе дорожче.

Фрілансер не вміє показати цінність своєї послуги. Ви повинні пояснити, де і скільки виграє клієнт, звернувшись до Вас. Тут не підійдуть стандартні фрази типу «Мої тексти допомагають продавати», — це порожній звук для клієнта, балаканина. Покажіть відгуки, покажіть кейси, покажіть рівень конверсії Ваших текстів — і серйозний клієнт почне дивитися в Вашу сторону.

Фрілансер продає свої послуги не тим клієнтам. Якщо людині потрібен контент, щоб розмістити його на черговому ГС ( «говно-сайті, хто не знає»), він не заплатить багато за Ваші тексти, навіть якщо вони будуть ідеальні. Просто йому не потрібні тексти такої якості. Продавайте Вашу праця тим, хто розуміє цінність Ваших послуг і може гідно оплатити робрту.

Фрілансер зриває терміни. На жаль, це велика біда. Навчившись виконувати роботу в строк, Ви зможете отримувати в рази більше, тому що люди, здатні працювати швидко і робити все вчасно, цінуються дуже високо.

Рекомендації

Якщо Ви стали професіоналом у своїй справі, під час перегляду в цінник, розширюйте горизонти, дивіться на доходи колег з інших міст, доходи в цілому в Вашій сфері.

Перестаньте думати в стилі «ой, це дуже дорого за мою роботу» — пропонуйте послуги за високими цінами і дивіться, що говорять клієнти, купують Ваші послуги за новою ціною чи ні. Якщо купують — підвищуйте ціну далі, поки є клієнти на нові ціни.

Намагайтеся виходити на гідних клієнтів і пропонувати їм гідні послуги. Умійте показати цінність своєї послуги і продати її за адекватною, цікавою Вам ціною.

Перестаньте демпінгувати. Якщо Ви продаєте хороший товар за низькою ціною — це зовсім не круто, а скоріше навпаки!

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
0
ratings_score:
0
ratings_average:
0
views:
603

Добавить комментарий