fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
2 425 views

Маркетинг і продажі в компаніях малого бізнесу

Маркетинг і продажі, на мій погляд, є одними з найбільш суб’єктивних понять в бізнесі. Залежно від автора, контексту і переслідуваних цілей, зустрічається велика кількість понять і визначень маркетингу і продажів.

Чи не для того щоб проявити свою оригінальність, а виключно заради того щоб визначиться з поняттями приведу своє розуміння того як я розумію ці поняття.

Маркетинг — це процес вибудовування діалогу зі споживачем.

Продажі — це процес конвертації потреби клієнта в прибутку компанії.

Часто чую фразу, що в малому бізнесі подібні визначення не працюють і тут все відбувається зовсім не так, як написано в підручниках — ці книги написані для інших економічних реалій і там занадто багато води оскільки вони написані теоретиками.

Однак мій досвід і, що важливіше, вдалий досвід моїх клієнтів, показує, що і той і інший процеси в малому бізнесі присутні повною мірою. Особливо сильні результати досягаються якщо процеси маркетингу і продажів взаємопов’язані.

Однак нерозуміння, що виникає на тій чи іншій ділянці при вибудовуванні цих процесів, призводить до сильних перекосів в результатах.

Часто спостерігаю картину, коли продавці намагаються що то продавати незрозуміло кому. Це ситуація часто характеризується наступною фразою — «у нас класний продукт, просто продавці ліниві»

Рідше буває, що розуміння кому продаємо і що саме продаємо присутнє і досить чітко відповідає дійсності. Однак всередині компанії процеси побудовані таким чином, що майже всі старання і дії маркетологів і продавців, грузнуть у внутрішньо організаційних взаємодіях і узгодженнях.

Іноді, почувши від потенційного клієнта щось типу «нам не до високих слів, нам треба тільки працювати встигати», розумію, що ця компанія дуже чітко потрапляє в ринок, проте діє на ньому так, ніби це стан буде тривати вічно. При цьому така сприятлива можливість не використовується для вибудовування і перебудови процесів роботи з клієнтом.

Зв’язка маркетингу і продажів, при безперебійної і бездоганну роботу супутніх відділів компанії, можуть творити чудеса в процесі роботи з клієнтом. Питання тільки в тому — як правильно вибудувати процес роботи з клієнтом …

Бізнес Тренер Олег Ковтало

views:
2425
ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5

Добавить комментарий