fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
1 682 views

Чому не ростуть менеджери з продажу

У відділах продажів, часто панує «кадровий голод». «Де нормальні, активні, що розвиваються ???» — запитують начальники відділів та комерційні директори. Швидше за все, вони є. Десь. І їх небагато.

А чому не «ростуть» інші?

Причин кілька:

  • Це не є для них цінністю.
  • Не можуть, в силу недорозвиненості і низького рівня освіти і культури.
  • Не вміють (з тих же причин).
  • Бояться і не вірять.

Чого бояться і чого не вірять?

Бояться найчастіше:

  • Невдачі.
  • Критики.
  • Труднощів.

Не вірять:

  • У себе.
  • Начальству.

Методів і технологій, яким їх навчають продавати (якщо взагалі навчають).

Якщо неупереджено запитати у себе: «Чи багато ми бачимо навколо людей, які з цікавістю вчаться чомусь новому і активно застосовують це в своїй роботі?» Таких людей небагато в принципі. І в відділах продажів, тим більше (жарт).

А чому таких людей небагато? Це, пов’язано з тими процесами, які відбуваються під час навчання і спробах застосувати на практиці його результати.

Освоюючи нову модель поведінки, технологію роботи і т.д. ми повинні відмовитися від застосування звичної, автоматизованої моделі поведінки. Це саме по собі непросто. Але це тільки «квіточки».

Ягідки починаються при перших спробах застосувати нові знання на практиці. У реальному житті, з реальними клієнтами. Що відбувається найчастіше? Провал. Невдача. Різке зниження ефективності і результативності роботи.

Чому? Тому, що при освоєнні нової технології, моделі поведінки і т.п. ми працюємо в дуже некомфортному і енерговитратному режимі.

Ми:

Змушені продумувати і контролювати кожен свій наступний крок, щоб не «випасти з моделі» і не «відкотитися» до звичних стратегій поведінки.

Відрізняємося в ці моменти скутістю і уповільненою реакцією. Наш «центральний процесор» завантажений на всі 100%. І ми нагадуємо слабенький комп’ютер, який намагається «прожувати» дуже ресурсоємне завданя.

Не цілком адекватно реагуємо на ситуацію, оскільки змушені шукати в тій моделі, яку освоюємо «правильні» варіанти поведінки і «потрібні слова».

Дуже швидко втомлюємося від усього цього.

Отримуємо цілий букет негативних емоцій, від того, що мало чого виходить так, як цього б хотілося. Та й стомлення не підвищує настрій.

Розумом ми розуміємо, що якщо потерпіти, докласти зусиль, постаратися … то ми пройдемо цей складний період і, можливо, отримаємо результати, що значно перевищують попередні досягнення.

Але гарантій немає. Це всього лише туманні перспективи. А Нам не прямо зараз. Ми не заробляємо стільки, скільки могли б, якби не почали відпрацьовувати на практиці цю дурну нову технологію. Відчуваємо себе невпевнено, втрачаємо мотивацію … і … все. Ми повертаємося до старих моделей роботи.

А який результат подібних спроб, якщо подивитися більш глобально?

Зниження мотивації до зростання і навчання.

Невисокі показники в роботі.

Бізнес тренер — Олег Ковтало 

views:
1682

Добавить комментарий