fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
701 views

10 методів, які допоможуть бути більш продуктивним, отримувати більше вигоди і радості від життя

У сучасному робочому світі існує досить таки прикра парадигма: коли вираз «бути ефективним» замінюється на «бути зайнятим». Можна бути зайнятим вісім робочих годин і зробити дуже мало (всі ми знаємо безліч таких прикладів, та й самі іноді були в таких ситуаціях), в той час як інші, працюючи 2-3 години, встигають зробити набагато більше — вони працюють ефективно, витрачаючи менше часу. Так як же працювати ефективно? Я б ризикнув сказати, що бути ефективним досить таки складно і прості поради типу «не лінуватися» або «працювати старанніше» в даному випадку не допоможуть. Проте, ось 10 методів з мого особистого досвіду, які допоможуть вам позбавитися від зайвої витрати часу під час роботи.

Бути більш продуктивним

Позбавтеся від багатозадачності. Слово «багатозадачність» стало священним на сучасному робочому місці. І хоча багатозадачність корисна для певних посад (адміністратор, профорг, культорг), але якщо ви працюєте на себе, то постарайтеся зосереджуватися на чомусь одному. Ви зробите набагато більше, якщо будете працювати крок за кроком, від завдання до завдання, ніж якщо будете кидатися між ними.

Перестаньте серфити в Інтернеті. В принципі це не представляє великої небезпеки для більшості з вас, але все ж потрібно згадати. Навіть люди, які відносять себе до професійних серферів інтернету, були б дуже здивовані, якби дізналися ту кількість годин, яку вони схиляються по Інтернету.

Ігноруйте електронну пошту і RSS. Повідомлення електропошти, що приходять кожні п’ять хвилин, можуть серйозно порушити плідну роботу. З RSS та сама біда: мало кому з нас потрібно знати свіжі новини щохвилини. Дійсно важливі події ви не пропустите в будь-якому випадку, так як їх смакуватимуть повсюдно. Так що не варто перевіряти RSS-стрічки так часто.

Уріжте час на роботу. Невідкладність породжує продуктивність. Якщо ви виділяєте дванадцять годин на роботу, яку можна легко виконати і за вісім, ви неодмінно задієте всі дванадцять. Але якщо ви дасте собі всього шість годин на роботу, то швидше за все встигнете реалізувати задумане і за шість. Спробуйте встановити більш стислі терміни на виконання роботи, і ви будете приємно здивовані.

Отримуйте більше вигоди

Подумайте над перспективами заздалегідь. Час гроші. Пошук роботи і клієнтів може бути досить таки дорогим. Якщо у вас немає вагомих причин не робити цього, то відразу включіть витрачений час на пошук і спілкування в свою ставку. Виграти проект — це не найголовніше. Ваше підприємство повинно залишатися прибутковим — ось головне.

Пам’ятайте, що не всі клієнти рівноцінні. Звичайно ж ви повинні докладати максимум зусиль при роботі з кожним замовником. Але в міру зростання вашого бізнесу, вам доведеться приймати важливі рішення — визначатися з пріоритетом одних клієнтів над іншими. Ви можете навіть залишити пару клієнтів, які, наприклад, повільно і неохоче розплачуються, або в роботі з якими немає перспектив. Відразу визначитеся, звідки надходять основні доходи, і працюйте з тим невеликим числом дійсно важливих замовників. Не займайтеся благодійністю, працюючи над малобюджетними або некомерційними проектами. Воно того не варте.

Відмовтеся від збиткових проектів. Ви завжди повинні знати, скільки часу відпрацьовано, і скільки грошей зароблено. Якщо проект не приносить нічого вашому бізнесу і не має перспектив — відмовтеся від нього. Крім того, якщо певна послуга є збитковою — перестаньте її надавати.

Будьте щасливіше

Розірвіть стосунки з неугодним клієнтом. Якщо клієнт нещадно вас експлуатує, це відбивається на вашій дружині і дітях, на вашому житті, просто перестаньте з ним працювати. Так, це може скоротити ваші доходи ненадовго. Не переживайте, ви обов’язково знайдете нового роботодавця. Адже тим і прекрасний фріланс, що ми вільні в своєму виборі!

Уникайте напруженої роботи. Буває, що не клієнт робить вас нещасним, а певний вид робіт. Можливо це адміністрування веб-сайту або написання рекламних текстів. Не бійтеся відмовлятися від стресових типів робіт. Ви побачите, що це принесе більше користі вашому бізнесу, ніж ви думаєте.

Передайте неугодну  частину роботи іншому фрілансеру. У великих проектах завжди є робота, яку ви терпіти не можете. Це просто частина життя і це неминуче. Однак, часто є сенс віддати цю частину роботи віддаленому працівникові, тобто поділитися нею з іншим фрілансером. А самому зайнятися тим, що дійсно вам до душі. Так, спочатку доведеться витратити трохи часу на пошук помічника, але коли ви знайдете справжнього професіонала, вам буде набагато простіше.

Фрілансер — Олег Ковтало

views:
701

Добавить комментарий