fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
328 views

Ідіть в ногу з часом. Відставання згубно.

Справа ось у чому: якщо ви працюєте в галузі дизайну або програмування, то ваш набір знань дуже швидко застаріває. Практично кожен потенційний клієнт перед початком співпраці запитує: «Наскільки добре Ви знаєте _____?» Або «Чи можу я побачити приклад сайту на _____?». І якщо у вас немає чіткої відповіді на ці питання, якщо вам нема чого показати клієнту, то проект вам швидше за все не отримати. Ви повинні стежити за розвитком дизайну / програмування постійно і ось чому:

Технології та дизайн розвиваються шалено швидко

На відміну від багатьох інших професій, навряд чи ви до сих пір використовуєте ті ж знання, що і 5 років тому. Розробники не повинні використовувати старі версії мов програмування, а дизайнери — застарілі прийоми проектування. Не думайте, що вам доведеться перелопатити гори літератури і витратити багато часу — просто пам’ятайте, що ви робите свою роботу в індустрії, яка не стоїть на місці.

Ви не єдиний у своїй справі

Іноді прям вже гордість бере за то, що у тебе ___- річний стаж роботи в ___. Я і сам іноді люблю похвалитися, що у мене 7-річний досвід роботи в SEO. Але реальність така, що я бачив сео спеціалістів, які були краще за мене, хоча і стартували всього-то рік тому. І поки я дотримувався старих методик і технологій, вони вчили все нове. Я можу спробувати переконати клієнта в тому, що мій досвід і знання коштують такої високої погодинної ставки, але ж це буде нечесно. Не обманюйте себе: ви були прекрасні в 20014 році, але не думайте, що в 2016 ви з тими ж знаннями зможете конкурувати з більш просунутими фрілансерами. А якщо ви вважаєте, що незамінні і єдині, то ви помиляєтеся і скоро про це дізнаєтеся.

Інтернет надзвичайно публічний

У будь-який момент в мережі можна знайти безліч прикладів відмінного дизайну і найцікавіших додатків. На жаль, це також означає, що будь-яка людина може порівняти вашу роботу з такими прикладами. Так що ваш результат повинен бути в змозі протистояти результату конкурентів. І не варто говорити клієнту, що ви робите кращий дизайн в світі, так як він завжди зможе знайти той, який йому сподобається більше.

Так що ж робити?

Йти в ногу з індустрією може бути дуже важким завданням для фрілансера. На відміну від співробітників офісів, які працюють 8 годину 5 днів в тиждень, вам не платять за читання книг по сео, за перегляд тематичних журналів і т.д. Так що ж робити, щоб не тільки не відставати, а й випереджати впровадження нових технологій?

RSS — Дуже класна і зручна річ, на Заході вже давно і успішно використовується, однак у нас далеко не всі веб-працівники отримують новини через них, а даремно. Немає кращого способу, щоб завжди бути в курсі подій і новинок в індустрії, ніж підписатися на кілька RSS-каналів.

Журнали — Деякі люди вважають, що купувати журнали — викидати гроші на вітер. Звичайно ж це не так. Вартість журналів сьогодні не так вже й висока. А їх портативність дозволить вам зайняти себе корисною справою в пробках.

Книги — Особисто я вважаю, що варто купувати хоча б кілька книг на рік, і обов’язково їх прочитувати (адже прочитавши щось корисне, ви зможете відмінно заощадити або навіть заробити в майбутньому).

Сторонні проекти — Емпіричне навчання, як правило, є найбільш ефективним. Тому іноді варто погоджуватися на виконання проектів заради задоволення, а може безкоштовно для друга, родича або благодійної організації. Так, ці проекти не будуть ефективні з фінансової точки зору, але якщо вони зможуть гідно поповнити ваше портфоліо, то ви тільки підсилите свої позиції.

Яка б у вас не була спеціалізація, ви повинні отримувати нові знання, щоб залишитися конкурентоспроможним. Неважливо наскільки ви зайняті, завжди виділяйте небагато часу на навчання, щоб не відстати.

Фрілансер — Олег Ковтало

views:
328

Добавить комментарий