fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
651 views

Сайт-портфоліо фрілансера: 5 обов’язкових елементів

 Фріланс — це чудово. Однак, поряд з перевагами, такий формат роботи передбачає масу зобов’язань: одним з них є самостійне просування себе як бренду — і з цим завданням непогано справляється власний сайт.

Які елементи є обов’язковими до включення в сайт фрілансера і чого слід уникати? Про це в моїй статті.

  1. Кращі роботи

Ніхто не стане співпрацювати з вами, поки не побачить ваших робіт. На сайті-візитці розділ «Портфоліо» життєво необхідний, в іншому випадку він виявиться гарантовано неефективним. При оприлюдненні проектів фрілансеру разом з тим слід бути гранично виборчим: окрім прикладів сумнівної якості відсіяти рекомендується і ті, що не відповідають вашим очікуванням від потенційного замовлення.

Крім того, кожну роботу не зайве супроводити інформацією про терміни, витрачені на її виконання, чи зроблена вона самостійно або у співпраці з іншими фахівцями. В останньому випадку конкретизуйте ваш внесок в загальну справу, не претендуючи на чужі лаври.

  1. Контакти

Так, це, здавалося б, очевидно. Але як і раніше чимало фрілансерів відносяться до розміщення своїх контактних даних абияк, забуваючи, скажімо, про:

— Адресу електронної пошти;

— Номер телефону;

— Адресу фізичної пошти;

— Посиланнях на акаунти в Twitter, Facebook, LinkedIn і інших соціальних мережах.

Зрозуміло, якщо ваше ім’я відоме кожному собаці в кожному дворі, можна обмежитися скромною згадкою на сайті свого телефону.

  1. Компетенції

Ви може, і знаєте, на що здатні, але більшість інших людей не мають про це ані найменшого поняття. Перерахуйте конкретні навички, якими володієте, області, в яких маєте щастя працювати. І чим коротше, тим краще. Нехай список компетенцій стане слоганом вашого бренду.

  1. Авторитет

Втім, прикладів кращих робіт і оди власним умінням може бути недостатньо. Особливо досвідчені замовники люблять багато читати: знайдіть в собі сили письмово відповісти на питання, чому саме вас варто вибрати для виконання того чи іншого проекту і розмістіть результат на своєму сайті.

Не поспішайте. На практиці цей процес може зайняти певний час, можливо, дні і тижні, тому як — будемо відверті — мало хто з нас ясно усвідомлюють навіть найсильніші свої сторони. Самопізнання вимагає зусиль.

Визначившись з перевагами, постарайтеся одягнутися їх в легкотравну і бажано рекламну форму. Доречно приправити таку самопрезентацію згадкою великих проектів, до реалізації яких ви причетні.

  1. Оновлення

Створити сайт-портфоліо і забути про нього — поширена помилка. Відвідавши напівмертвий ресурс, потенційний замовник вирішить, що ви вже не маєте потреби в роботі, і просто піде. Щоб цього не сталося, регулярно поповнюйте сервіс прикладами і описом нових проектів, в тому числі процесу їх створення, діліться власними напрацюваннями та думками стосовно до сфери вашої діяльності.

Глибина і масштаб таких заміток не настільки важливі — головне, щоб клієнт зрозумів, що ви як фахівець затребувані.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
0
ratings_score:
0
ratings_average:
0
views:
651

Добавить комментарий