fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
1 853 views

Сам собі господар

В рамках професійного дослідження кадрове агентство HeadHunter провело опитування серед своїх користувачів, чи пробував хто-небудь поєднувати працю найманого працівника і власний бізнес в якості господаря. Результати були опубліковані, і виявилися досить цікаві.

Майже 70% опитаних замислювалися над тим, щоб почати власну справу, майже четверту частину аудиторії пробували це зробити, але лише 9% і зараз мають свій бізнес. Тих же, хто і не замислювався ні разу ризикнути працювати на самого себе, всього 2%! Про що це говорить? Більшість найманих службовців хочуть працювати самостійно, але зважитися на такий крок важко (а раптом на шкоду основній роботі!), І багато хто з тих, хто зважився, зазнали фіаско. Виграли мало — але може бути, це саме ті люди, на яких варто рівнятися?

Цікаво, що жінки частіше замислюються про вільні хліба, але в основному це емоції і мрії, зважитися їм набагато важче — спроби робили 29% чоловіків і лише 16% жінок.

Однак успішних бізнесменів порівну серед обох статей — близько 10%. Чоловіки більш авантюрні за складом розуму, а жінки при всіх емоціях, можливо, набагато більш реалістичні, тому що починають свою справу тільки при достатньому ступені впевненості в перспективах.

Серед категорій службовців, як і слід було очікувати, найбільш активні топ-менеджери. Крім високої фінансової забезпеченості, вони, як правило, мають у своєму розпорядженні великі зв’язки і кругозір, великим досвідом роботи на керівних посадах. Тому 44% з них хоча б замислювалися над створенням власного бізнесу, 28% намагалися його організувати, але поки не досягли успіху, а ось 27% працюють успішно і результативно. Це може бути не тільки підприємницька діяльність, а й інвестиційні вкладення в будь-які проекти.

Найчастіше ж про власний бізнес замислюються фахівці і лінійні менеджери (73 і 78%). Керівникам слід взяти на замітку, що якщо людина досить високо піднялася в професійній сфері, а тим більше якщо він здатний керувати групою таких же фахівців основного виробництва, то його кар’єрні амбіції, як правило, не задоволені. Він гідний більшого — і замислюється про реалізацію своїх навичок для себе самого.

Цікаво також, що зупиняє людей при спробі створити власний бізнес. Майже порівну — понад 40% — це відсутність стартового капіталу і свідомість небезпеки заняття бізнесом сам по собі! Дуже красномовне свідчення того, що підтримка малого і середнього бізнесу в країні абсолютно неефективна. Ні кредитні позики, ні саппортизація з боку держави, в плані, перш за все, пільг і законів, не рахуються існуючими насправді, щоб вирішити для потенційного бізнесмена питання про початок свого підприємництва.

Чимала частина опитаних нарікає також на відсутність ідей (більше третини респондентів). Що й казати, з ідеями бізнесу у нас і справді не густо. І відбувається це зовсім не тому, що фантазія у бізнесменів бідна. Для кожної ідеї потрібно і фінансова підтримка, і гідна реалізація — але найчастіше і те, й інше неможливо на практиці.

В результаті у тих, хто ризикнув, в більшості випадків не вистачило грошей (83%), а в 21% випадків виявилося, що ідея неспроможна, або її з’їли бюрократичні жорна.

На закінчення можна сказати про те, що, звичайно, бізнес бізнесу різня. Можна відкрити невеликий Інтернет-магазин, і великих інвестицій при цьому не потрібно, і часу вистачить на все, включаючи роботу. Можна взяти за основу надання послуг, і тут більш за все необхідні вміння будувати відносини з клієнтами і партнерами, що і так напрацьовано роками професійної діяльності. У будь-якому випадку, хтось створений для власної справи, а хтось — тільки для праці в рамках категорії найманого працівника. Уміння ризикувати і впевненість в собі або наявність ідей — що тут важливіше? Кожен робить свій вибір сам.

views:
1853
ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5

Добавить комментарий