fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
406 views

Принципи, які допомагають відмовлятися від проектів

Пропрацювавши кілька років фрілансером, я зрозумів, що головне питання для віддаленого працівника — «Як мені знайти більше роботи (кращу роботу)?». Потрібно відзначити, що це ключовий аспект для будь-якого фрілансера, який часто змушує погоджуватися на абсолютно невигідну роботу. Це не завжди погано, оскільки такі проекти необхідні (або, принаймні, повчальні) для початкового отримання досвіду на початку кар’єри фрілансера. Однак, зі зростанням досвіду, ваші запити будуть збільшуватися, а кількість часу на їх виконання буде залишатися незмінним. У цій статті будуть розкриті ті випадки, в яких варто відмовлятися від запропонованої віддаленої роботи. Більшість фрілансерів готові відповісти «Так» практично на будь-яку пропозицію, якщо не на все, навіть якщо ця робота може негативно вплинути на них або їх клієнтів. Отже, давайте поглянемо на деякі аспекти віддаленої роботи і розберемося, які з проектів не варто брати.

Гроші мають значення

Альтруїзм є двосічний меч: з одного боку здорово допомагати тим, кому потрібні сайти / програми, але з іншого — зовсім погано, коли з-за вашої доброти і безкорисливості страждає ваша сім’я. На жаль, багато малих підприємств не приділяють належної уваги веб-сайтам, і вважають, що пари сотень доларів з головою вистачить на створення всього сайту повністю, забуваючи про ціну за хороший дизайн і просування в мережі. Крім того, я часто ставав свідком того, як особи, що не мають відношення до Інтернету, висловлювали своє здивування тим, що сайт може коштувати десятки тисяч доларів. Також вони були дуже здивовані, якщо не обурені, що у дизайнерів / розробників така висока погодинна ставка. Навіть якщо якась позиція приносить вам пристойні гроші, все одно подбайте про те, щоб виконувати більше 20 проектів на рік. Якщо ви не будете цього робити, конкуренти витіснять вас з ринку. Тому кожен фрілансер повинен знати, які типи робіт найбільш прибуткові. Визначтеся, скільки ви хочете заробити за певний період часу (я віддаю перевагу кварталу, так як місяці занадто короткі, а роки — довгі), і нехай ця цифра підказує вам, брати будь-який проект чи ні. Встановіть ту цінову категорію, яка дозволяє вам йти в ногу з вашими витратами, і остерігайтеся проектів які сильно відрізняються від неї. Визначтеся з системою оцінювання проектів і структурою оплат. Якщо клієнт не готовий заплатити таку кількість грошей, яка на мою думку потрібно, я з ним розлучатися. Це трохи жорстко, але варто пам’ятати, що фріланс-бізнес триває до тих пір, поки він приносить прибуток.

Бездоганність насамперед

Узагальненість знань — ось головна проблема безлічі юристів, бухгалтерів і веб-працівників. Дуже рідкісний юрист зможе виразно вам пояснити, як отримати максимальну вигоду від страховки. Більшість бухгалтерів поняття не мають, чому у вас такий великий борг перед податковою службою. І безліч веб-працівників не зможуть вам допомогти, якщо тИЦ вашої сторінки впаде, або перестане працювати електронна пошта. Творча індустрія під назвою Інтернет, яка включає безліч галузей — це величезний світ, складний світ. Це повинен знати і фрілансер, і роботодавець. Мені дуже подобається фотографувати, але я розумію, що не зможу конкурувати з тими фотографами, які працюють за фахом. Те ж саме можна спостерігати і в дизайні, і в програмуванні. В якійсь галузі ви дійсно профі, а в якійсь явно слабкіше конкурентів. Тому сконцентруйтеся на тому, в чому ви дійсно бездоганні. Якщо мені запропонують проект, в якому використовується складна технологія, яку не вивчити за пару днів, я відразу дам знати клієнтові. Чи не обіцяйте того, чого виконати потім не зможете. Не варто розчаровувати себе і роботодавця. Звичайно ви можете побути посередником і передати проект третій особі, але не варто цього робити. Якщо ви дійсно професіонал в будь-якій галузі, проекти з’являться, і гроші разом з ними.

Дивіться в майбутнє

Створення стійкої кар’єри фрілансера вимагає терпіння і мудрих рішень. Мова не йде про роботу над найприбутковішими проектами. Дивлячись на будь-який проект, ви повинні пам’ятати два аспекти. По-перше, ви повинні розібратися, чи буде цей клієнт постачати вас роботою в майбутньому. Ще раз повторюся, якщо клієнт не готовий заплатити необхідну суму і це «одноразовий проект», я в 99% випадків відмовлюся. По-друге, розберіться, що це за робота, і чи зможете ви використовувати її результат (будь-то для портфоліо або для майбутніх проектів). Якщо ви хороший флешер, але також нерегулярно програмуєте в Php, то краще б вам повністю переключитися на Flash. Працюйте над тим, що вам приносить задоволення, а не над тим, що платить за рахунками. Інакше дуже скоро ви виявите, що перетворилися в нещасного робота, який вже подумавает над поверненням до офісній роботі.

Пам’ятайте, що знати, коли відмовитися від проекту, так само важливо, як і знати, коли проект прийняти.

Фрілансер — Олег Ковтало

views:
406

Добавить комментарий