fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
726 views

Правило трьох листів для фрілансера

Клієнта потрібно виводити на угоду трьома листами (зустрічами, дзвінками), інакше шанси укласти вигідний контракт різко знижуються.

Три листи достатні для укладення більшості угод у фрілансі:

Перший лист уточнює деталі проекту.

Другий лист містить комерційну пропозицію, план робіт, бюджет.

Третій лист містить коригування по бюджету, плану робіт і проект договору.

Якщо клієнтові дійсно потрібна Ваша послуга, він не буде витрачати зайвий час і відразу перейде до справи. Якщо клієнт зволікає, ставить багато питань, щось постійно уточнює, дзвонить, пише, але при цьому Ви не просувається до реальної операції — краще виходьте з переговорів.

Причин такої поведінки може бути кілька:

Клієнт не впевнений в собі або в проекті. Він не знає, що йому потрібно, хто йому потрібен і не може прийняти остаточне рішення. Навіть якщо Ви зможете укласти з таким клієнтом угоду, реалізувати проект Ви не зможете — невпевнений клієнт буде постійно вносити правки і гальмувати процеси. Ви витратите час зірвете строки і підведете інших клієнтів.

Клієнт насправді конкурент. Він намагається вивідати максимум інформації, поки Ви остаточно не втратите інтерес до проекту і не вийдете з переговорів.

Клієнт намагається отримати безкоштовну консультацію. Такі ситуації теж бувають. Наприклад, у Вас нескінченно запитують «експертну думку», як краще зробити — так чи так, які посилання зараз працюють, як краще скоригувати структуру сайту, який заголовок поставити на головну сторінку і т.д. На такі питання, як правило, я відповідаю: «Не турбуйтеся, в рамках просування ми підготуємо оптимальну структуру сайту, скоригуємо тексти і т.д.» Таким чином, я даю зрозуміти клієнтові, що всі його проблеми будуть вирішені, але в процесі роботи . Зараз же настав час перейти до укладення угоди.

Виводьте клієнтів на укладання угоди трьома листами. Не вступайте в тривалі переговори, оскільки Ви вже на етапі переговорів втратите весь прибуток (порахуйте, скільки часу Ви витратите на переговори і скільки Вам потрібно отримати проектів, щоб вийти в 0 при тривалих комунікаціях).

Шукайте клієнтів, яким дійсно потрібна Ваша допомога. З такими замовниками робота йде швидко і ефективно — від такого проекту отримуєш величезне задоволення.

Фрілансер

Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
726

Добавить комментарий