fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
457 views

Працювати разом з друзями або родичами — чи можливо це?

Рано чи пізно це обов’язково станеться. Якщо ви працюєте як фрілансер вже досить довго, то ви напевно знаєте, що ваші друзі або родичі можуть захотіти працювати разом з вами.

Прохання Може звучати по-різному. Хто-небудь з друзів або членів сім’ї може насправді хотіти співпрацювати з вами як ваш партнер або найманий працівник (в сьогоднішні складні часи така ситуація зустрічається досить часто). Або ж вони можуть хотіти, щоб ви виконали якусь роботу для них, зазвичай за менші гроші, ніж ринкова вартість ваших послуг.

Неважливо, в якій формі звучить прохання про співробітництво, але я знаю напевно, що більшість фрілансерів боятися працювати разом з близькими друзями або родичами, тому що розуміють, що така співпраця може мати серйозні негативні наслідки в плані особистих відносин. Тим не менш, деякі фрілансери співпрацюють з рідними і близькими цілком успішно.

Як поступите ви, якщо дядько Іван попросить вас знайти якусь роботу для безвідповідального Миколи (який ніде не працював протягом останніх десяти років)? Що ви відповісте, якщо тітка Світлана звернеться до вас з проханням зробити постер для щорічного шоу її квіткового клубу, але запропонує лише малу частку тієї оплати, яку ви зазвичай берете за подібну роботу?

Якщо ви не знаєте, як правильно вести себе в подібних ситуаціях, то може постраждати або ваш бізнес, або ваші родинні та дружні відносини, або навіть і те, і інше. У цій статті я розгляну кілька варіантів поведінки в таких ситуаціях.

Діловий склад розуму — це щось більше, ніж особисті стосунки

Діловий склад розуму — це те, що допоможе вам більш ефективно спілкуватися з друзями та родичами, які хочуть співпрацювати з вами як з фрілансером.

У минулому я часто підкреслював важливість наявності у фрілансера ділового менталітету. Коли справа доходить до спілкування з родичами, то діловий склад розуму — це не тільки те, що ви думаєте про ваш бізнес, але також і те, що ви про нього говорите.

Багато з нас настільки сильно люблять свою роботу, що нерідко ми відчуваємо почуття провини, коли говоримо про неї з близькими людьми як про щось легке і приємне (швидше як про гру). Однак, правда така, що, крім задоволення, яке ми отримуємо, працюючи над цікавими проектами, нам доводиться займатися і безліччю інших речей, наприклад продажами, бухгалтерією, податками і так далі.

Розмовляючи з друзями і родичами про роботу, іноді включаєте в розмову обговорення цих приземлених моментів, не обмежуючись захопленими описами виконаних проектів.

Наприклад, якщо вас запитають про те, як йдуть справи, не кажіть виключно про те, який цікавий логотип ви розробили, але обов’язково скажіть про те, що ви не можете отримати оплату за давно виставленого рахунку. (Як тільки Микола почує про цей неприємний момент, він, швидше за все, буде менше хотіти співпрацювати з вами.)

Кілька варіантів спільної роботи з друзями і родичами

Пропоную ще кілька варіантів розмови з рідними і близькими, які хочуть співпрацювати з вами:

Захищайте інтереси вашого бізнесу. Якщо ви — фрілансер, то ви напевно доклали масу зусиль до того, щоб організувати ваш бізнес. І якщо в повсякденному житті людям потрібно бути лояльними з друзями і членами сім’ї, то в бізнесі у вас є право на захист своїх ділових інтересів (і ваші близькі повинні поважати це право). Якщо ви знаєте про те, що Микола не відрізняється надійністю і може завдати вашому бізнесу шкоду, ви не повинні відчувати себе зобов’язаним дозволити йому пожинати плоди.

Відностеся до близьких як до будь-яких інших потенційних клієнтів або колег. Ще один дуже важливий аспект при спілкуванні з родичами і друзями — це вміння спілкуватися з ними як зі звичайними людьми. Нехай Микола надішле вам своє резюме і рекомендації, так само як і будь-який інший потенційний працівник.

Робіть виключення. Однак, в деяких випадках заради бізнесу і особистих відносин вам буде корисно зробити виняток. Наприклад, квіткове шоу тітки Світлани трапляється лише раз на рік. Якщо ви можете дозволити собі виділити деякий час, то зробіть для неї постер за низькою ціною

(Або взагалі безкоштовно). Вам варто подумати про подібне виключення, якщо мова йде про будь-яку благодійну справу.

— Дайте людям рекомендації. Скажіть друзям і родичам, що у вашій компанії діє сувора політика, яка забороняє приймати на роботу членів сім’ї, або приймати від них замовлення (дотримуйтеся цієї політики постійно). Але скажіть їм, що ви можете порадити їх своєму колезі, який займається аналогічним бізнесом. Або, якщо ви в даний момент зайняті, просто скажіть, що ви поки не приймаєте нові замовлення.

Як ви спілкуєтеся з рідними і близькими?

Чи потрапляли ви подібні ситуації? Якщо так, я б хотів дізнатися, як ви вчинили.

Розкажіть мені про те, що ви зробили для того, щоб зберегти мир в сім’ї і захистити ваші ділові інтереси.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
457

Добавить комментарий