fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
490 views

Поради досвідченого фрілансера

Щоб зрозуміти просту істину, часом доводиться витрачати роки життя.

Чим ближче Ви до клієнта — тим більше грошей заробите. Робота через посередників — це прекрасно для старту, але в майбутньому виходьте на клієнтів безпосередньо. Якщо Ви створюєте сайти, виходьте на директорів компаній, а не працюйте через агентства. Посередники заберуть собі основну частину прибутку, і Ви не отримаєте кошти для розвитку. З цієї причини копірайтери часто заробляють мало. Їх продукт, як правило, є складовою частиною більш великого продукту (сайту, рекламної кампанії) і тексти замовляють виключно посередники. Чим менше вони заплатять за тексти, тим більше зароблять.

Вибудовуйте продажі. У вас повинен бути стабільний потік заявок від нових клієнтів. Як правило, сарафанне радіо не дає великого потоку заявок. Тому доводиться вдаватися до інших джерел — прокачувати профілі на біржах, налаштовувати контекстну рекламу, просувати сайт і т.д. За рахунок сарафана можна рости, але набагато повільніше.

Тестуйте канали та вкладайте всі гроші в один найефективніший канал. Якщо Ви вирішили купувати рекламу для залучення клієнтів, спочатку протестуйте різні канали. Виберіть один канал, який дає кращий результат — і направте в нього всі гроші. Наприклад, купувати контекст і прокачувати аккаунт на біржі одночасно Ви не зможете — це занадто дорого.

Перестаньте працювати в поодинці. Ремісники виживають тільки на дрібних ринках і в вузьких нішах, де мало грошей. Якщо ви хочете заробляти серйозні гроші, Вам потрібно створювати свій продукт, щось автоматизувати або винаходити. Для цього потрібні ресурси і команда.

Збирайте команду заздалегідь. Не чекайте, поки роботи буде стільки, що Ви зашиєтеся. Заздалегідь шукайте помічників і навчайте їх. Якщо завтра до Вас прийде великий проект — чи вистачить у Вас ресурсів його виконати? Якщо у Вас немає резервів, Ви ризикуєте втрачати вигідні контакти.

Мінімум 10-15% обороту направляйте на розвиток: поліпшення власного сайту, навчання, купівлю більш сучасної і продуктивної техніки.

Делегуйте все, що можна делегувати. Залишайте собі тільки найскладніші і важливі завдання, з якими помічники можуть не впоратися. В ідеальній ситуації керівник команди повинен займатися тільки розробкою стратегій, технологій і залученням ключових клієнтів. Плинність роблять помічники.

Не витрачайте гроші на понти, навіть коли зможете дозволити собі. На цьому сипляться багато людей — перші серйозні гроші вкладаються в красиву машину та інші брязкальця. Вкладайте гроші в справу — і тоді Ви зможете витримувати конкуренцію і стабільно розвиватися.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
0
ratings_score:
0
ratings_average:
0
views:
490

Добавить комментарий