fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
468 views

Поради досвідченого  фрілансера, який заробляє, не виходячи з дому.

Намагайтеся вразити замовника і перевершити його очікування.

Демонструйте свої кращі роботи — так клієнту буде легше визначитися, чи підходите ви конкретно йому для вирішення певної задачі. Така тактика дозволить вам оновити і поліпшити портфоліо і порадувати замовника — це шанс на отримання додаткових «бонусів» і продовження співпраці.  Деякі досвідчені фрілансери радять включати в список кращих робіт середні за рівнем — тоді клієнт не відчуватиме себе обдуреним — він побачить, що ви можете писати по-різному. Особисто я позитивни відношуся до цих порад.

Спілкуйтеся з клієнтом. Опануйте ази ділової переписки користуйтеся ними. Не забувайте про слова привітання, прощання, подяки. Уточнюйте деталі і пропонуйте свої бачення вирішення проблеми клієнту. Багато це цінують, проте не перестарайтеся. Дозволяйте собі ініціативу тільки в межах вашого особистого замовлення. Автовідповідач в робочий час — ознака неповаги. Будьте завжди на зв’язку.

Як знати собі ціну

Вчіться призначати адекватну ціну за свої послуги. Занадто висока ціна відверне потенційних клієнтів. З іншого боку, фіксована ціна може змусити вас виконати великий обсяг роботи в стислі терміни за маленьку винагороду. В цьому питанні немає універсального рішення — користуйтеся індивідуальним підходом до кожного клієнта. Оптимально — встановіть верхній і нижній поріг вартості ваших послуг.

Чи  хапатися за все відразу

Оцінюйте реально темп роботи. Вимагайте від себе якісного виконання замовлень, не просто устигайте їх здати в термін, а здати в належному вигляді. Напрацювання досвіду — важлива складова в роботі фрілансера. Робота і неуважність — речі несумісні. Якщо відчуваєте, що не впораєтеся — відмовляйтеся від замовлення. Відпочинок — зміна діяльності. Ідеально, якщо замовлення будуть різноплановими.

Будьте чесні з клієнтами. Якщо клієнт некомпетентний в питаннях оплати вашої праці або не знає всіх тонкощів яку здійснюють вами роботи, не потрібно робити роботу незграбно. Постарайтеся і для такого клієнта теж — таким чином напрацюйте репутація. Поважайте і себе і клієнта. При цьому не соромтеся докладніше розпитати клієнта про його компанії — так ви будете бачити його цілі і отримаєте більш чітке бачення готового проекту.

Оплата. Краще, якщо ви укладете хоча б найпростіший варіант контракту зі своїм замовником.

Копіювання чужих ідей. Якщо клієнт бажає точного повторення інтерфейсу чужого сайту, спробуйте запропонувати йому свої свіжі ідеї — копіювання авторського ноу-хау ні до чого доброго не приводило. Вивчіть надіслані вам приклади і запропонуйте свій варіант розвитку сайту клієнта.

Почуття стилю. На смак і колір, як відомо … Якщо уявлення замовника про почуття стилю повністю суперечать вашим, це не означає, що ви маєте право вказати клієнту на його неспроможність. Вловіть настрій замовника, зіставте це з вашими дизайнерськими здібностями і покажіть замовнику те, чого він бажає, але у відповідності з усіма естетичними нормами і вашим смаком.

Просіть відгуки, за які надавайте клієнтам приємні бонуси. Кращим варіантом стане відео-відгук, якщо ви працюєте через біржі фрілансу.

Чи плануєте спілкуватися з іноземними клієнтами? Підтягуйте знання другої іноземної мови!

Фрілансер – Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
468

Добавить комментарий