fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
420 views

Перший рік на фрілансі: що потрібно зробити?

Перший рік роботи фрілансером — найскладніший і найвідповідальніший. Ви адаптуєтеся до нового стилю роботи, і розумієте, що можна добре заробляти поза стінами офісу. У перший рік важливо зробити кілька кроків, які дозволять Вам успішно розвивати кар’єру далі.

Крок 1. Знайти постійних клієнтів

Постійні замовники — «наше все». Вони дають постійне завантаження, зменшують коливання доходів. За перший рік оптимально знайти 2-3 постійних клієнтів, які будуть завантажувати Вас на 50-70%. Вийшло знайти більше 3 постійних замовників? Ви молодець!

Відстежуйте активність клієнтів за допомогою бази клієнтів в Excel. Слідкуйте за тим, щоб постійні замовники були задоволені і рекомендували Вас знайомим. Спробуйте запустити сарафанне радіо серед клієнтів.

Крок 2. Створити робочу документацію

Мінімальний набір документів:

бриф на кожен вид послуг,

красиво оформлений прайс-лист,

типова комерційна пропозицію (особливо якщо працюєте з великими компаніями),

типовий договір і акт, що захищає Ваші інтереси.

До мінімального набору оптимально зробити шаблони відповідей на типові питання замовників. Оформити підпис до своїх електронних листів. В підпис обов’язково додайте список всіх послуг, які Ви надаєте.

Типізація документів дозволить економити час на етапах переговорів і ведення проектів, і брати в роботу більше замовлень.

Крок 3. Оформити портфоліо

Багато клієнтів знаходять фрілансерів самостійно, переглядаючи каталоги виконавців на біржах. Тому від портфоліо на біржах залежить, отримаєте Ви замовлення чи ні.

Красиво оформіть кожну роботу в портфоліо;

Опишіть поставлену задачу, як Ви її вирішували і який результат отримали. Просто картинки або посилання на створені сайти в портфоліо працюють погано;

Додайте в портфоліо відгуки клієнтів;

Додайте мінімум 10 робіт для замовників з різних сфер і областей;

Оновлюйте портфоліо при завершенні нових проектів.

Подивіться інші поради щодо оформлення портфоліо. Досвідчені фрілансери витрачають на роботу з портфоліо чимало часу.

Крок 4. Отримати відгуки клієнтів

Наявність відгуків піднімає довіру до фрілансера. Просіть клієнтів дати Вам відгук, бажано на фірмовому бланку з підписом керівника і печаткою організації. Не чекайте, коли клієнт запропонує дати Вам відгук — це трапляється рідко. Проявляйте ініціативу.

Додавайте всы відгуки в портфоліо. Слідкуйте за тим, щоб нові відгуки з’являлися регулярно. Якщо за рік ви отримали 2-3 позитивних відкликання на офіційних бланках — Ви молодець і впоралися із завданням.

Крок 5. Навчитися планувати робочий день

Одна з поширених причин, по якій клієнти відмовляються від роботи з фрілансерами — зрив термінів. Навчившись планувати робочий день, Ви позбудетеся від цієї проблеми і підвищите свою затребуваність на ринку.

Виділяйте на роботу фіксовані години. Організм буде сам налаштовувати Вас на роботу в цей час;

Заведіть CRM-систему для відстеження робочих завдань. Багато CRM доступні фрілансерам безкоштовно;

На початку робочого дня складайте список важливих і термінових завдань, робіть їх і потім приступайте до решти завдань;

Якщо бачите, що ні укладаєтеся в терміни — не зникають. Попередьте клієнта і поясніть, чому вийшла затримка — адекватні замовники оцінять такий підхід.

Фрілансер — Олег Ковтало

views:
420
ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5

Добавить комментарий