fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
500 views

Інтернет-продажі з теорії лонг Тейл

На початку минулого століття італійським економістом Парето була створена формула нерівного розподілу багатства, в якій 20% людей мають 80% багатства світу. Цей Закон говорить нам, що ми повинні віддавати перевагу 20% людей які виробляють 80% результатів.

Це правило також можна застосувати до продажів, де 20 клієнтів роблять 80% прибутку, а 80 — всього лише 20% прибутку або 20% товарів припадає на 80% загальної кількості продажів і навпаки.

Цей закон 80 до 20, на практиці, змушує нас шукати нішу, яка дає цю прибутковість. Тобто, нам зазвичай необхідні товари або послуги, які приносять великі продажі або великого рівня прибутковість. При цьому, ми відкидаємо групу непопулярних продуктів, що в корені не завжди вірно.

Дійсно, найпопулярніші товари і послуги є найбільш продаваними, але і конкуренція в цій сфері найбільш висока.

Тому, щоб успішно конкурувати з провідними магазинами, важливо акцентувати увагу на продажі менш популярних продуктів або послуг, так званих «товарів малого попиту».

Ще одна дуже цікава теорія, звана теорією Лонг Тайла, що частково перетинається з законом Парето. Відповідно до цієї теорії, в деяких областях 50% продажів припадає на непопулярні або рідкісні продукти.

Можна навести такий приклад.

Припустимо, у вас власний інтернет-магазин відеофільмів, загальний обсяг яких 100000. Всі ці фільми розподілені в каталозі за категоріями, яких нехай буде 50. Статистика щоденних продажів, покаже вам, що на кожні сто фільмів, що продаються за день, — половина припаде на популярні 10 категорій (ексклюзив, суперпрем’єра, новинки та ін.) і половина на менш популярні решту 40 категорій (документальні фільми, класичне кіно, авторське відео).

Тобто, в цілому, необхідно фокусуватися не тільки на популярних товарах, менш популярні також можуть дати вам половину продажів, просто таких товарів має бути більше. До того ж розумним аргументом використання товарів малого попиту є мала доступність їх в інших електронних магазинах.

Обов’язковою умовою застосування торгівлі з теорії Лонг Тайла є велика база каталогу пропонованих товарів або сервісу.

Такий великий асортимент навряд чи зажадає великих витрат на його зберігання, адже це не фізичний магазин. Часом, продаж товарів малого попиту через інтернет набагато вигідніше й ефективніше, ніж в офлайні — і не тільки в зв’язку з вартістю зберігання. Інтернет дає нам можливість показати наш товар лицем, із застосуванням деталей, що рідко використовуються продуктів, в той час як в звичайному магазині, на це потрібні були б величезні вкладення на вітрини, стійки і установку.

Застосування теорії Лонг Тайла з точки зору пошукової оптимізації для таких стовпів пошуку, як Google — теж досить успішно. Так як, метою просування в пошукових системах є візити користувачів, які використовують пошукові машини за допомогою написання групи слів для пошуку певної інформації.

Таким чином ми розширюємо свою базу ключових слів і залучаємо користувачів не тільки за основними запитами, але і за специфічними.

Найцікавіший парадокс, при цьому, полягає в тому, що візитів клієнтів по рідкісним і дивним запитам зі специфічних слів набагато більше, ніж по високочастотним запитам.

Таким чином, налагоджуючи бізнес в інтернеті, зовсім не обов’язково починати з продажів товарів або надання послуг найбільш популярних груп, стикаючись з шаленою конкуренцією, яку мало хто зможе побороти. Товари малого попиту, рідкісні або дивні, колекційні або специфічні продукти — також досить приваблива ніша ринку, причому менш зайнята. Тому розбавляйте ваш асортимент пропорцією таких продуктів 20 до 80.

Ваша ж мета полягає тільки в виборі сфери продажів, де таких товарів досить багато, щоб пропонувати їх користувачам.

бізнес тренер — Олег Ковтало

views:
500

Добавить комментарий