fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
486 views

Cьомий рік на фрілансі: як розвинути свою справу?

Бізнес — це певна система. На жаль, не всі і не завжди підходять до бізнесу системно. Якщо Ви дотримувалися моїх порад, то в перший рік знайшли постійних клієнтів, створили фундамент своєї справи і набрали портфоліо. У другій рік — пропрацювали нішу, продукт і почали збирати команду. Прийшов час розвивати свою справу в справжній бізнес. Як це зробити, ми зараз поговоримо.

Крок 1. Збільшуємо потік заявок

Для розвитку бізнесу важливо мати великий потік заявок від клієнтів. На жаль, тільки сарафанне радіо дати великий потік заявок не може. Тому Вам потрібно вкладати гроші в рекламу. Існують безкоштовні способи реклами, однак вони розраховані на перспективу. Якщо потрібно швидко збільшити приплив клієнтів, потрібно використовувати контекстну рекламу і просування сайтів. Початкові роботи по просуванню Ви можете виконати самостійно.

Вважайте ефективність кожного каналу шляхом ділення витрат на число отриманих з каналу заявок. Так Ви побачите, які канали вимагають менших витрат для отримання однієї заявки. Залишайте канали, які дають заявки за оптимальною ціною.

Крок 2. Підвищуємо конверсію

Конверсія в даному випадку — це частка заявок, які переросли в реальні угоди. На різних ринках норма конверсії змінюється. Якщо у Вас вийде перетворювати в операції 50-60% заявок — це дуже хороший показник. Або він говорить про те, що потрібно підвищувати ціни.

Щоб більше заявок перетворилися в реальні договори, необхідно:

Фіксувати всі заявки в CRM-системі, щоб відстежувати конверсію;

Якщо клієнт не відповідає на перший лист, через день відправляйте лист-нагадування з проханням прокоментувати Вашу пропозицію і якщо воно з якихось причин не підходить — вказати причини. Багато клієнтів відгукуються і пишуть, що їм не підійшло у Вашій пропозиції. Ви зможете це скорегувати і зробити клієнту більш привабливу пропозицію.

Розбивайте клієнтів на групи і розробляйте комерційні пропозиції під кожну групу клієнтів, виходячи з інтересів даної групи. Люди — різні, і вибирають виконавців по-різному. Комусь важлива ціна, комусь — якість, тому в комерційній пропозиції потрібно робити акцент на те, що потрібно саме цьому клієнту.

Працюйте над оформленням Ваших листів і документів. Красиво оформлені презентації, листи викликають довіру і відчуття професіоналізму компанії.

Крок 3. Розвиваємо партнерські відносини

Безліч цікавих клієнтів може прийти від партнерів. Наприклад, такими партнерами можуть стати компанії з суміжних галузей. Розвивайте діалог з такими компаніями, зустрічайтеся з їх керівниками і домовляйтеся про співпрацю та обмін цікавими проектами.

Крок 4. Штурмуємо рейтинги

У безлічі сфер є професійні рейтинги. Як мінімум, кілька рейтингів є в сфері digital-послуг. Прагніть потрапити в дані рейтинги і зайняти в них максимально високі позиції.

По-перше, багато великих клієнти вибирають підрядників з числа компаній, що мають високі позиції в рейтингах. По-друге, висока позиція в рейтингу — знак якості для клієнтів і показник Вашої експертності.

Крок 5. Розвиваємо продукт

Важливо постійно підвищувати якість продукту, при цьому бажано утримувати вартість на прийнятному рівні або знижувати її. У сфері послуг зробити це складно, оскільки основні витрати йдуть на оплату часу виконавців. Чим вище якість послуг, тим більш кваліфіковані фахівці повинні виконувати роботу, тим більше потрібно бюджет. Виходить замкнуте коло.

Вихід в тому, щоб автоматизувати те, що можна автоматизувати. Якщо на ринку немає готових інструментів — доведеться розробляти власні. Тому розвивати свою справу без програмістів не вийде. Приділяйте пильну увагу ІТ-сфері Вашого бізнесу.

Що ще важливо:

Періодично опитуйте клієнтів і дізнавайтеся рівень їх задоволеності, скарги, пропозиції. Не соромтеся особисто дзвонити клієнтам, щоб дізнатися їхню думку про Ваш продукт.

Виділяйте ті сторони продукту, які найважливіше клієнтам. Розвивайте їх в першу чергу.

Просіть співробітників надсилати будь-які ідеї щодо розвитку компанії і ніколи не критикуйте ці ідеї.

Крок 6. Автоматизуємо рутинні завдання

За 5 кроком я вже говорив про автоматизацію виробництва. Але в будь-якому бізнесі є допоміжні завдання, які також варто автоматизувати. В першу чергу — це документообіг.

Автоматизуйте підготовку договорів, рахунків, актів для клієнтів.

Зробити це можна за допомогою CRM-систем, наприклад, Мегаплан або онлайн-бухгалтерії Моє Діло.

При зростанні справи документообіг може з’їсти величезну кількість часу, тому відразу привчайте клієнтів вчасно оплачувати рахунки, вказувати в призначенні платежу номер рахунку, вчасно надсилати документи. Інакше Ваш бізнес зіткнеться з проблемами.

При можливості використовуйте договір-оферту. Використання схеми з офертою може значно знизити тимчасові витрати на оформлення документів.

Резюме

Будь-який бізнес складається з п’яти блоків:

Маркетинг і розробка нових продуктів

продажі

виробництво

допоміжні служби

Послідовно опрацьовуючи всі блоки, Ви зможете створити і швидко розкрутити власну справу. Бізнес — це не везіння, а наука, яку при належному бажанні і прагненні можна освоїти.

Фрілансер — Олег Ковтало

views:
486

Добавить комментарий