fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
497 views

Безкоштовна реклама: як фрілансеру просувати свої послуги?

Секрет успішного фахівця відомий всім — спочатку ви працюєте на ім’я, потім — воно на вас.

Як це зробити в умовах, коли ресурси для власного просування вельми обмежені? У цій статті я розповім про прийоми, які допоможуть «піарити» себе практично безкоштовно.

Прийом 1. Ведення онлайн-конференцій та майстер-класів

Професійні заходи — чудова можливість познайомитися з замовниками. Однак на відомі заходи звуть вже розкручених фахівців, і туди важко пробитися. Вихід — організовувати власні курси, вебінари. Щоб залучити учасників, на перших порах можна проводити безкоштовні заходи, а в разі їх успішності — пробувати монетизувати.

У процесі семінарів необхідно розповідати секрети, трюки, «палити теми» по вузьких питанях. Наприклад, якщо ви копірайтер — можна зробити безкоштовний семінар на тему — як придумати хороший заголовок і таким чином підняти ефективність текстів. Тема вузька, але дозволяє показати вам, наскільки ви володієте своєю професією і можете вирішувати завдання клієнтів. Це допоможе залучити замовників, наприклад, з числа власників інтернет-магазинів, яким цікаво піднімати продажі  своїх сайтів.

Прийом 2. Написання статті для авторитетних видань

Якщо ви напишете дійсно цікаву і корисну статтю і запропонуйте безкоштовно розмістити її, багато редакторів погодяться на публікацію. Якісний матеріал потрібен всім і завжди. Яку статтю опублікують? Ту, яка містить свіжі ідеї. Переказ давно відомих істин тут не підійде. Вдалий варіант — кейси і приклади з власної практики. Якщо не хочете називати клієнтів і проекти — їх завжди можна перейменувати або охарактеризувати загальним найменуванням.

Складіть прямо зараз перелік тематичних сайтів, журналів, блогів з Вашої області і розішліть редакторам питання про можливість публікацій статей в їх виданнях. Наприклад, на сайті www.biznes-kopilka.com існує цілий розділ з матеріалами від читачів і в статтях вказані автори і їхні контакти. Це дає можливість фрілансерам піарити себе і отримувати клієнтів. Причому безкоштовно.

Прийом 3. Інформаційна розсилка

Ви можете регулярно готувати цікаві матеріали і відправляти їх всім, хто підпишеться на вашу розсилку.

У розсилці, як і в статті, не потрібно прямо рекламувати свої послуги — люди повинні самі оцінити Ваш професіоналізм і задуматися над зверненням до вас для вирішення своїх завдань. Однак варіант з розсилкою спрацює лише в тому випадку, якщо у вас є розкручений сайт, відвідувачі якого зможуть підписатися.

Прийом 4. оживляє Email і профілі в соціальних мережах — змушуємо їх працювати на продажі своїх послуг!

Суть цього прийому — використовувати для реклами все, що є у вашому розпорядженні. Наприклад, в електронні листи можна додати підпис з перерахуванням ваших послуг. Щодня ви розсилаєте різним людям десятки листів — з найрізноманітніших питань — і є шанс, що хтось із одержувачів зацікавиться послугами і купить їх.

Якщо у вас є візитки, можна роздавати їх при зустрічі і відправляти клієнтам поштою при обміні документами. Візитки повинні бути завжди при вас.

Розмістіть інформацію про свої послуги на сторінках в соціальних мережах.

Прийом 5. Легендарна ліфтова презентація

Про неї багато хто чув, але мало хто робив. Ліфтова презентація — це заздалегідь заготовлена мова, які Ви можете вимовити не більше ніж за хвилину. Присвячена вона вашій роботі. Ліфтової мова називається тому, що її потрібно встигнути вимовити, поки ви їдете зі співрозмовником в ліфті.

Завдання ліфтової презентації — бути настільки переконливим, що, якщо вашому співрозмовнику хоч трохи цікаві пропоновані послуги, він захотів зустрітися з вами і дізнатися все більш детально. Підготуйте таку промову, раптом знадобиться.

Можливо, це далеко не всі прийоми, які можна використовувати для безкоштовного «піару». Але головна порада — це бути спостережливим, помічати цікаві прийоми в рекламі і PR різних послуг і компаній, і подумки приміряти їх на себе. Це допоможе вам не тільки розкрутитися, а й стати більш досвідченим фахівцем.

Фрілансер —  Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
497

Добавить комментарий