fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
528 views

9 фактів про фріланс, яких ви не знали

Розпрощатися з постійною роботою і піти у вільне плавання — відповідальне рішення. Давайте з’ясуємо, чи варте воно того і з чим доведеться зіткнутися починаючому фрілансеру в короткостроковій і довгостроковій перспективах.

Вам потрібно менше грошей, ніж ви думаєте

При переході на фріланс приготуйтеся до зниження доходів. Але рости почнуть заощадження: в умовах підвищеної фінансової нестабільності доведеться освоїти навик раціонального витрачання коштів. Крім того, працюють з дому стає менше спокус витратити свої гроші.

Ресурс потіхи

Фріланс розмиває грань між роботою і грою, що добре. Це відкриває нові можливості для досліджень, експериментів, відкриттів. Навіть якщо основний рід діяльності не передбачає вольностей, має сенс чудити в спеціально відведений час.

Заробив — зупинись

Через місяць або два ви зрозумієте, скільки в середньому заробляєте на фрілансі і чи достатньо цього. Прогнозуючи заробіток, можна регулювати робоче навантаження. Так, якщо заздалегідь відомо, що потрібна сума набереться без зайвої метушні, що вільний час можна витратити на себе.

Підпорядкування рутині

Ви напевно чули про особливу дисципліну, якої вимагає робота на фрілансі. Треба постійно нагадувати собі: я більше не в офісі, про дедлайни ніхто, крім мене, не подбає. Приємна новина в тому, що робити це можна на будь-яких відрізках часу і простору: свій офіс можна всюди носити з собою.

Ви встигаєте більше

Без телефону, читання поштових розсилок, та інше. Години, які раніше йшли на вторинні завдання, тепер служать тому, що вам подобається. І найдивніше: денну норму робіт можна виконати ще до обіду і з великим задоволенням.

Ви будете товстіти

Навіть офісна робота передбачає фізичну активність: переходи між частинами будівлі, кабінетами, стреси, в кінці кінців. Робочий день фрілансера з навантаженнями майже не пов’язаний: він може багатіти в статичному положенні. Тому, якщо хочете залишатися у формі, налягайте на заняття спортом.

Призначте собі HR-менеджера

Вам знадобиться людина, яка буде стежити за лікарняними, відпустками і святами. Той, хто попередить професійне вигорання. Це може бути дружина. Якщо обидві сторони згодні, HR-менеджеру також доречно делегувати частину повноважень на час вашого відпочинку.

Вихідні — потрібні

Домашні клопоти при роботі на фрілансі відходять на другий план. І це незважаючи на те, що ви працюєте вдома, а поняття «вихідний» стає для вас таким же розмитим, як «трудовий кодекс». Виділяйте дні для більш тісного спілкування з близькими, виконання побутових обов’язків.

Таємне стає явним

Фріланс виявляє ваші дійсні потреби. День на постійній роботі, навіть якщо вона улюблена, починається з постановки завдань іншими; день фрілансера — з питання «що я буду робити сьогодні для задоволення своїх інтересів?»

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
0
ratings_score:
0
ratings_average:
0
views:
528

Добавить комментарий