fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
246 views

7 секретів веб-аналітики

У статті представлено 7 секретів, які Ви повинні знати про веб-аналітиці, а також як правильно застосувати їх у своєму бізнесі.

Інформацією з відвідувачами конференції SES в Сан-Франциско (секція «Web Analytics Deep Dive») поділилися фахівці з веб-аналітиці Том Крейвер (Thom Craver) і Гаррі Пржікленк (Garry Przyklenk).

  1. Дані систем аналітики — ще не інформація. Дані — це нескладний набір чисел і значень. Але інформація вносить сенс в ці цифри і групує весь контент. Чи не дані, а тільки інформація може дати користувачеві відповіді на його питання, а також допоможе знайти можливі рішення його бізнес-рішень.
  2. Системи збору статистики вводять в оману. Якщо Ваша компанія користується панеллю інструментів Google Analytics або іншими системами збору даних, то, швидше за все, Ви не володієте всією необхідною Вам інформацією. Дуже важливо бачити не тільки ключові показники, але при можливості розглядати ці показники в контексті доходу, інакше Ви не зможете визначити найбільш ефективні рішення.
  3. Одного трафіку сайту недостатньо. Нижче на графіку Ви можете побачити, що за останній місяць відвідуваність сайту доросла майже на 100% в порівнянні з попереднім періодом.

Щоб зрозуміти справжню цінність цих даних, аналізуючи їх, задайте собі кілька важливих питань:

— Сезонне чи це явище?

— Спостерігається це явище у Ваших конкурентів?

— Фільтруєте Ви внутрішні IP адреси?

— Чи допомогло це Вам заробити більше?

  1. Визначте свою мету. Всі дані потрібно розглядати через призму ваших бізнес-цілей. Чи існує у Вашій компанії власний бізнес-план і визначили ви показники оцінки ефективності? Якщо вашою метою є конверсія, то Ви повинні визначити цільове дію клієнтів, коли вони відвідують Ваш сайт. Пам’ятайте, що потрібно задати конкретну мету конверсії — так Ви зможете розділити дані, залежно від дій клієнтів на Вашому сайті.
  2. Розділіть відвідувачів сайту на групи. Ваші дані нічого не варті, якщо Ви просто підраховуєте загальна кількість покупців. Але Ви на правильному шляху, якщо сегментіруете клієнтів на групи, залежно від їх звичок та інших ознак. Таким чином, Ви зможете:

— Створювати групи і підгрупи;

— Тестувати мети і конверсії на підгрупах відвідувачів;

— Оперувати більш значущою інформацією.

Щоб грамотно сегментувати відвідувачів на групи, візьміть до уваги наведений нижче конспект:

1) Звідки прийшов відвідувач:

— Органіка / прямий трафік / кампанії;

— Окремі домени;

— Ознака: бренд / загальний / регіон;

2) Поведінка відвідувача:

— Цільова сторінка, шлях через сайт;

— Мікро-конверсії;

— Цілі відвідувачів (за допомогою опитування);

3) Цілі і конверсія:

— Загальні конверсії;

— Згенерований дохід.

  1. Фільтрація і групування. Неважливо, який платформою веб-аналітики Ви користуєтеся, жодна з них не може бути бездоганною. Саме тому не забувайте про фільтри і угрупованню. За допомогою фільтрів Ви зможете виправити деякі недоліки системи, а групування допоможе спростити занадто докладні дані.
  2. Будьте ближче до своїх клієнтів. Веб-аналітика може бути занадто складною. Але Ви можете спростити її для себе, якщо точно визначте бажання і потреби своїх клієнтів. Наприклад, що вважають за краще Ваші покупці — мобільні пристрої або комп’ютери? Для декого це може здатися очевидним і навіть неважливим, але часто аналітики і маркетологи настільки зациклені на даних, що реальні клієнти відходять на задній план.
views:
246

Добавить комментарий