fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
454 views

5 примітивних «Так» для фрілансера

Мені пощастило, у мене завжди було багато замовлень, і я впевнений, що такі відповіді зіграли важливу роль в цьому успіху. Не соромтеся, додавайте ті відповіді «Так», що працюють на вас.

  1. Чи можете ви розповісти мені про ваші розцінки? — Так.

Багато фрілансерів будуть заперечувати проти оприлюднення своїх розцінок, так як спочатку вони хочуть дізнатися той максимум, який клієнт може заплатити. Я в такі ігри не граю і вважаю, що краще за все відразу сказати клієнту що почім (мається на увазі погодинна ставка). Просто будьте готові розповісти, чому ви берете таку ціну, а не менше, так як вони напевно знають когось дешевшого. На жаль, погодинні ставки не зможуть розповісти клієнту, скільки роботи ви дійсно можете виконувати на годину. Хоча якщо у вас є портфоліо і відгуки від клієнтів, то це буде безсумнівним плюсом (і правом на ціни вищі, ніж у конкурентів). Звичайно ж особливо приємно працювати з тими клієнтами, що відразу погоджуються з розцінками і мають такі ж цінності.

  1. Чи можете ви зробити це до такого-то числа? — Так.

Навіть якщо у клієнта нерозумні терміни проекту, то зробіть все, що в ваших силах, щоб закінчити роботу в строк. Повірте мені, ви будете кращі 90% фрілансерів, з якими ваш клієнт мав справу. В рамках цієї статті я не можу розповідати вам, як багато людей цінують і приймають до відома пунктуальність. Звичайно іноді висуваються такі умови і терміни, що доводиться працювати навіть вночі. Але якщо все це робиться для потрібного і хорошого клієнта, то ви забезпечите себе роботою від нього на довгі місяці, а може і на роки. Я особисто знаю багатьох фрілансерів, роботи яких посередні і нічим не відрізняються від сотень інших, але вони ЗАВЖДИ здають проекти вчасно, і тому вони ніколи не сидять без діла. У них завжди є робота і їм добре платять.

  1. Чи можете ви зробити _____? — Так.

Я б не радив відповідати так, якби не одне «але». Справа в тому, що, чим більше ти вмієш, тим більше шансів отримати роботу і повторити виконання за аналогією. Я розумію, що клієнт може просити про речі поза ваших знань і умінь, але ви повинні бути готові знайти рішення: або навчитися, або знайти того, хто вміє. Через деякий час ви будете знати всі можливі замовлення і виконувати їх буде — одне задоволення. Але спочатку потрібно запам’ятати, що деякі потенційні клієнти звикли використовувати фрілансерів повного спектру послуг, і, якщо все, що ви вмієте робити — малювати в Photoshop, то ви можете бути витісненими з ринку. Хоча я знаю багатьох людей, які процвітають, виконуючи роботу з певної маленької ніші. Але все ж мені до душі фрілансери, які можуть вирішити будь-яке завдання.

  1. Чи можу я редагувати сайт сам? — Так.

Спочатку я намагався уникати цього, так як створення системи управління контентом (content management system — CMS) вимагало великих фінансових і тимчасових витрат, і в цілому, я не хотів, щоб клієнт зіпсував дизайн невірним натисканням кнопки. Сьогодні ж в інтернеті існує безліч CMS, в тому числі і безкоштовних. Тому, попередивши клієнта про можливі наслідки неправильного використання, ви повинні надати йому повну свободу управління сайтом. Особисто я використовую Вордпресс або Опенкарт, яка дозволяє редагувати лише текст, події, пости в блозі і т.п. Які потім включаються в html теги сайту.

  1. Ви надаєте підтримку сайту після закінчення роботи? — Так.

Я виявив, що багато потенційних клієнтів мають звичай турбуватися про те, що, після того, як їх сайт буде розміщений в інтернеті, а фінальна оплата — виконана, фрілансер зникне. Підстави для цих занепокоєнь звичайно ж є. Тому в звичайних проектах я надаю місяць безкоштовної підтримки сайту після розміщення його в інтернеті (зрозуміло вона включає тільки виправлення багів і недоліків, але ніяк не додавання нових функцій або ще чого). Якщо бути чесним, то така підтримка займає не більше півгодини на місяць на одного клієнта, але саме поняття місяць «гарантії» — величезний плюс для більшості клієнтів.

views:
454

Добавить комментарий