fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
451 views

5 популярних помилок фрілансера

Уміння виконувати свою роботу — це далеко не все, чим потрібно володіти фрілансеру для успішної кар’єри. Цей факт стає очевидним вже на перших щаблях заняття віддаленою роботою.

Навіть якщо ви супер дизайнер, постійно вдосконалюєтеся і ростите професійно, цього недостатньо. Часто серйозною перешкодою стає відсутність підприємницької жилки. У багатьох фрілансерів також виникають проблеми в спілкуванні і взаємодії з клієнтом. Що з цим робити і як себе вести? Намагайтеся не робити поширених помилок.

  1. Потурання всім бажанням клієнта

«Клієнт завжди правий» — цей популярний лозунг не годиться.

Якби клієнт мав рацію завжди, навіщо б він звертався до вас? Йому вистачило б кваліфікації і знань, щоб вирішити всі свої питання самому.

Цю позицію спочатку складно прийняти. Однак ви зможете запропонувати продукт вищої якості, якщо усвідомлюєте що експерт — ви.

Найскладніше завдання для багатьох фрілансерів грамотно і професійно сказати «Ні». Те, що клієнт хоче нашпигувати сайт непотрібними примочками, або зробити логотип на півсторінки ніяк не означає, що ці зміни підуть на користь дизайну.

Тому, звичайно, слухайте, що говорить замовник, але якщо ви вважаєте, що він в чомусь неправий, ваш професійний обов’язок повідомити йому про це. Відмовляючи клієнту в його проханні, керуйтеся наступними правилами:

Будьте професіоналом і висловлюйте свою думку виключно з професійної точки зору. Підкріплюйте свою думку аргументами, посилаючись на дослідження, факти, правила і, врешті-решт, логіку. Завжди пропонуйте замість кращий варіант.

Відмовляючись сліпо виконувати бажання замовника, ви завойовує його довіру. У клієнта є можливість переконатися у вашій компетенції. Також він розуміє, що вас турбує якість вашої роботи і вам є діло до проекту.

  1. Відсутність плану

Поширена ситуація: дизайнер працює над створенням дизайну до закінчення дедлайну, в зазначений термін висилає замовнику роботу, після чого починає разом з клієнтом допрацьовувати дизайн. Це не найпродуктивніша практика. До моменту дедлайну проект вже повинен бути готовий, виправлений і прийнятий замовником. Для цього розбивайте свою роботу на етапи і затверджуйте кожен з них. Домовтеся про це з замовником заздалегідь.

У підсумку, коли прийде час дедлайну, ви не будете турбуватися про те, чи потрапили в точку. Категоричних змін, які перекреслять вашу роботу протягом усього минулого часу не буде.

Також завдяки цьому методу, проектом значно простіше управляти. Коли мова йде про велику роботі, це важливо.

  1. Відмова навчати клієнта

Сьогодні всі хочуть свій сайт, але далеко не всі вміють користуватися системами управління контентом (CMS). Так що ймовірно перші кілька тижнів після запуску ресурсу, ваш клієнт буде задавати вам запитання про те, як працювати з сайтом. Часто у відповідь на це замовнику відсилаються посилання на офіційну документацію з рекомендацією прочитати і розібратися самому. Однак якщо ви хочете, щоб клієнт до вас повернувся і порадив вас своїм знайомим, так робити не варто.

Витратьте трохи часу, щоб замовник отримав більш зручну інформацію:

  1. Вишліть йому навчальне відео, яке відповідає на його питання (по відео завжди легше вчитися);
  2. Створіть спеціалізований документ «Як» для великих компаній;
  3. Налаштуйте призначений для користувача інтерфейс так, щоб початківцям було якомога простіше їм користуватися: включіть підказки, поради і т. д.

   4. Завершення спілкування з клієнтом

Одна з найбільших помилок, яку може зробити фрілансер, виглядає приблизно так: ви закінчили спільну роботу з замовником, все затвердили, все вислали і забули про клієнта. А навіщо вам про нього пам’ятати? Навряд чи найближчим часом йому знадобиться ще один сайт. По-перше, продати комусь, хто у вас вже щось купив значно простіше. Відчутну частину ваших доходів становитимуть замовлення від старих клієнтів.

По-друге, поки ви залишаєтеся на зв’язку з клієнтом, ви — перша людина, до якого він звернеться в будь-якому питанні, хоч якось стосується веб-дизайну.

Щоб давній замовник про вас не забув, включіть його в список поштової розсилки, або пишіть йому особисто раз в який час. Повідомляйте клієнту про ваших спеціальних пропозиціях, про новинки та оновлення в області, яка стосується його сайту, про нові розроблеки вами продуктів.

Слідкуйте тільки, щоб листи і повідомлення носили інформативний, а не рекламний характер. На перший погляд, це велика робота. Однак це не зовсім так. Плюс до всього, ваші зусилля обов’язково окупляться.

  1. Призначення нереальних дедлайнів

Дуже часто клієнту потрібно «зараз» або «як можна швидше». Зрозуміло, що такі терміни дотримати неможливо. Однак часто, навіть розуміючи це, виконавці призначають занадто оптимістичні дедлайни. Звичайно, таким чином ви завойовує симпатії замовника, але при цьому працюєте два тижні без вихідних і сну. Така робота не продуктивна, скільки б за неї не платили. Зробіть п’ять таких проектів і від вас нічого не залишиться.

Тому вимагайте реальних дедлайнів. Пам’ятайте що ви — експерт, і якщо ви вважаєте, що певні завдання можна виконати в поставлені терміни, значить це так.

фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
1
ratings_score:
5
ratings_average:
5
views:
451

Добавить комментарий