fbpx
Log In
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 (Пока оценок нет)
1 727 views

5 фактів про фріланс, про які вам ніхто не розповідав

Коли вперше стаєш фрілансером — це дуже захоплює. Виявляється, ваші таланти та здібності потрібні людям з усього світу і ви негайно готові зробити щось значне.

І хоча досвід, отриманий на фрілансі, може бути дуже корисним, в тому числі і в грошовому еквіваленті, в цій роботі мало романтики. Проблеми виникають постійно і часто трапляються дні, коли дивуєшся, чому ти взагалі колись вирішив піти на вільні хліби. Фріланс аж ніяк не безтурботне життя, повірте.

Як людина, яка займається фрілансом  вже 7 років, я пройшов через довгу низку злетів і падінь. Я хочу розповісти вам про радість і біль фрілансу. Хтозна, може вам про це ніхто не розповідав.

Ви не самі собі бос

Коли ви тільки починаєте працювати в якості фрілансера, то думаєте, що отримали повний контроль над своїм життям. Якщо ви працюєте на дому, то можете «з’явитися на службу» до одинадцятої години дня. Ви можете одягатися так, як вам завгодно. Хочете в туалет? Вам не треба йти туди крадькома, щоб начальство не помітило вашої відлучки. Ви самі начальство. Хочете пограти в гольф? Будь ласка, ніхто і не помітить.

Але на жаль, ви не самі собі бос, вам тільки здається. Якщо вам хочеться, щоб справи йшли успішно, вам доведеться підлаштовуватися під розпорядок дня ваших клієнтів. І вони будуть диктувати вам, коли і скільки працювати.

Я на основі свого досвіду знаю, що якщо ви відлучитися за покупками на півгодинки, то повернувшись додому виявите, що у вас в пошті кілька нових листів і одне голосове повідомлення на автовідповідачі. А тепер уявіть, що буде, якщо ви проведете день розважаючись. Скільки справ вам потрібно буде зробити? Так що виходить, що найчастіше потрібно просто сидіти за комп’ютером і працювати, щоб не було будь-яких відкладених на потім справ.

Ви, звичайно, будете мати певний контроль над вашим життям, але все буде не так, як ви думали. І це не так вже й погано. Просто потрібно пам’ятати, що ви працюєте для ваших клієнтів і у вас з’являються обов’язки, які приходять разом з отриманим замовленням.

Ви повинні інтуїтивно відчувати людей

Перш за все хочу відзначити, що я щодня працюю з чудовими людьми. У вас теж будуть такі клієнти, з якими ви зблизилися і навіть будете вважати їх своїми друзями. Це одне з найбільш значущих переваг фрілансу.

Проте, вам час від часу доведеться працювати з замовниками, яких ніяк не можна буде назвати доброзичливими. Є такі безсердечні люди. Що ж, всі ми знаємо, що світ не ідеальний і всі люди різні. І те, що ми крутимося в своєму маленькому бізнесі, зовсім не означає, що всі повинні дотримуватися ділового етикету.

Я міг би тут поміркувати про типах особистості і розповісти вам кілька жахливих історій зі своєї практики, але моя розповідь не про це. Замість цього я дам вам кілька порад.

Якщо ви після зустрічі, телефонного дзвінка, обміну листами відчуваєте, що зовсім схвильовані перспективою роботи з конкретним замовником, то вам краще відступити. Просто робота з деякими замовниками може дорого вам обійтися.

Якщо ви нічого не знаєте про нового клієнта — наведіть довідку, дізнайтеся, що це за людина і чим він займається. Якщо пощастить, ви зможете знайти відгуки про цього замовника, залишені іншими виконавцями і це врятує вас від багатьох неприємностей.

Ви побачите, як ростуть ваші діти

Якщо у вас немає дітей, то ви все одно зрозумієте, що я хочу сказати. Просто замініть слово «діти» на «домашні тварини» або «кімнатні рослини».

Працюючи на дому, ви завжди можете викроїти час, щоб поспілкуватися зі своїми дітьми. Особисто я проводжу багато часу зі своєю дочкою. Зізнаюся, що не завжди легко знайти баланс між роботою і батьківськими обов’язками. Бувають такі дні, що часу на спілкування немає зовсім.

Але абсолютно точно, що час, проведений з дітьми, варто того, щоб стати фрілансером. У хороші часи діти вам нагадають, заради чого ви так старанно працюєте. А коли настане чорна смуга, ви зрозумієте, що в житті є багато чого, що набагато важливіше роботи. В цілому, все це дуже корисно і зігріває душу.

Вам знадобиться допомога

Рано чи пізно вам попадеться таке замовлення, яке неможливо витягнути самотужки і вам доведеться звернутися за допомогою до професіоналів. Вам може знадобитися допомога іншого фрілансера, який, наприклад, займеться створенням коду або будуть потрібні послуги бухгалтера, якщо ваші особисті фінанси не в порядку. Навіть якщо ви є експертом в своїй області, вам все одно може не вистачити часу, щоб зробити все самому.

Якщо у вас є друг, який може прийти вам на виручку, то неважливо, як ви спілкуєтеся, особисто або по скайпу — в будь-якому випадку це здорово. Якщо немає, то доведеться щось зробити в цьому напрямку (звучить жахливо, я знаю). Буде дуже корисно приєднатися до якоїсь спільноті, де є шанс зустріти людей, які при нагоді нададуть вам підтримку.

У вас все буде просто супер

Як ви вже зрозуміли, є деякі аспекти фрілансу, які виглядають дещо лякають. Наприклад, відповідальність. Ви відповідаєте не лише за себе, ви відповідальні перед вашими клієнтами. Багато справ, які вам належить зробити, будуть не найлегшими.

Але якщо у вас є талант і ви любите своє заняття, то з часом ви обов’язково розберетеся у всіх тонкощах фрілансу. Я можу чесно сказати, що я до сих пір не знаю всього про свою роботу і, ймовірно, ніколи не дізнаюся. Але будь-який досвід чогось вчить. І ваша мета полягає в тому, щоб зрозуміти і прийняти те, що ви дізналися і повернути цей досвід на користь собі і своїй справі.

Фрілансер — Олег Ковтало

ratings_users:
0
ratings_score:
0
ratings_average:
0
views:
1727

Добавить комментарий